Home Contact SiteMap Administracja
 
           
  Jesteś tutaj: Strona główna Certyfikaty ISO
 
Aktualności
[2020-06-29]
Studenci odbywający praktyki w naszym Szpitalu będą mieć pobierane wymazy w kierunku COVID
[2020-06-22]
W Szpitalu istnieje możliwość wykonania testów płatnych w kierunku koronawirusa
[2020-06-02]
Szpital wznawia realizację badań przesiewowych - kolonoskopia jelita grubego
Newsletter
Jeśli chcesz być na bieżąco informowany:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez SZPITAL SPECJALISTYCZNY im. H. KLIMONTOWICZA W GORLICAH, jako administratora danych.Księga Gości

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez SZPITAL SPECJALISTYCZNY im. H. KLIMONTOWICZA W GORLICAH, jako administratora danych.


captcha image

 
ISO
A A A

Przeobrażenia organizacyjne zachodzące w sferze ochrony zdrowia powodują, że rynek medyczny staje się szczególny trudny i wymagający. Kompleksowe zarządzanie jakością przyczynia się do konkurencyjności jak również sprawia, iż poziom świadczonych usług medycznych jest coraz wyższy. Zapewnienie takich właśnie usług stanowi nasz cel, którego osiągnięcie jest gwarantem uzyskania satysfakcji pacjentów korzystających ze świadczeń medycznych oferowanych w Szpitalu, jak również wzmocnienie jego pozytywnego wizerunku. Dla potwierdzenia powyższych zamierzeń, w połowie roku 2010 rozpoczęliśmy prace implementujące System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2008 do warunków szpitala. Rezultatem wymienionych zamierzeń było powołanie Pełnomocnika Dyrektora ds. Systemu Zarządzania Jakością oraz utworzenie komórki organizacyjnej jaką jest Biuro ds. Systemu Zarządzania Jakością. Dzięki zaangażowaniu całego personelu, stopniowo wdrażano kolejne wymagane zmiany, co dawało i daje szybko zauważalne efekty. 
     Wdrożony System Zarządzania Jakością został poddany obiektywnej ocenie auditorów wiodących firmy IMQ, podczas auditu certyfikującego, który odbył się w dniach 3 i 4 listopada 2011 roku. W wyniku przeprowadzonych działań auditowych nasza organizacja została rekomendowana Komitetowi Technicznemu IMQ do wydania certyfikatu potwierdzającego, że wdrożony System Zarządzania Jakością jest zgodny z normą ISO 9001:2008 w zakresie świadczenia usług medycznych w obszarze leczenia szpitalnego, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień, leczenia stomatologicznego, opieki paliatywnej, diagnostyki laboratoryjnej, diagnostyki obrazowej, chemioterapii, rehabilitacji leczniczej, ratownictwa medycznego, pomocy doraźnej i transportu sanitarnego, nocnej i świątecznej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz sterylizacji.
     I'IMQ (I'Istituto Italiano del Marchio di Qualita) jest uznanym we Włoszech oraz w Europie, niezależnym instytutem certyfikującym produkty i systemy zarządzania, posiadającym bardzo szeroki zakres akredytacji oraz należącej do międzynarodowej organizacji IQNet skupiającej największe krajowe jednostki certyfikujące.

     Z racji tego, iż doskonalenie Systemu Zarządzania Jakością jest procesem ciągłym, mamy świadomość konieczności dalszej pracy nad jego utrzymaniem. Pozyskane Certyfikaty ważne są przez okres trzech lat, dlatego też działania pro-jakościowe będą kontynuowane a o ich efektywności będą świadczyć wyniki kolejnych okresowych auditów nadzoru przeprowadzanych przez Jednostkę certyfikującą przynajmniej raz w roku.

 

  

 
   
 
 
 
     

 

Szpital Specjalistyczny
im. H. Klimontowicza w Gorlicach
ul. Węgierska 21, 38-300 Gorlice
tel. (18) 35-53-200
email: szpital@szpital.gorlice.pl

© 2012 www.szpital.gorlice.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron www - iPolska.com.pl